Włodzimierz Czarzasty był gościem radia RMF FM i wyraził swój pogląd odnośnie małżeństw homoseksualnych. Polityk jest zdania, że w naszym kraju musi pojawić się dyskusja na ten temat.

Włodzimierz Czarzasty wyjaśnił, że „Polska nie ucieknie” przed rozmową o tak istotnych aspektach, jakimi są nie tylko związki partnerskie, jak również te uregulowane prawnie. Szef SLD mówił o projekcie ustawy, dotyczącym związków tej samej płci.

— Do końca przyszłego tygodnia prezydium naszego klubu ma przedstawić plan zgłaszania projektów ustaw do końca przyszłego roku. Będzie rozważane, w którym momencie będzie to przedstawiane — tłumaczył.

— Czy będzie to tak daleko idące, jak mówił pan Gawkowski, że będą to nie tylko związki partnerskie, ale też małżeństwa homoseksualne? — dopytywał się redaktor Mazurek.

— Tak uważamy. W naszej kampanii wyborczej mieliśmy również ten punkt — odparł Czarzasty.

Dziennikarz zainteresował się również stanowiskiem rozmówcy w sprawie prawa do adopcji dzieci.

— To musimy przedyskutować. O ostatecznych założeniach tego projektu będziemy dyskutować — odpowiedział tajemniczo poseł i wicemarszałek Sejmu.

Polityk mówił także o projekcie ustawy Lewicy dotyczącym maksymalnej emerytury i innych planach jego ugrupowania na najbliższą kadencję. Nie zabrakło również dyskusji na temat aborcji oraz legalizacji pewnych substancji.

—  Uważam, że kobiety powinny mieć prawo do aborcji do 12 tygodnia. Prawo do aborcji do 12 tygodnia to nie jest obowiązek aborcji —  stwierdził parlamentarzysta.

—  Jestem przekonywany przez moich młodszych kolegów, żeby zapytać, czy nie należy wprowadzić zgodnie z prawem konopi i nałożyć na nie wysoką akcyzę — skomentował temat legalizacji marihuany.


źródło: telewizjarepublika.pl 

(Visited 1 times, 1 visits today)
Przeczytaj również:  Gasiuk-Pihowicz obraża prezes TK: "Pani Przyłębska serwuje kawę Kaczyńskiemu". Szybka odpowiedź internautów

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here