Sebastian Wierzbicki, wiceprzewodniczący SLD, był gościem programu „Minęła 8„. Polityk przekonywał, że „człowiek staje się człowiekiem dopiero w którymś miesiącu„. Jego słowa wywołały burzliwą dyskusję i emocjonalne komentarze w Internecie.

Wiceprzewodniczący SLD nie chciał rozwinąć swojej wypowiedzi i na pytanie, w którym miesiącu, odpowiedział, że nie zamierza wchodzić
w kwestie techniczne. Podczas dyskusji w programie szybko okazało się, że politycy Lewicy nie planują wycofać się z projektu liberalizacji aborcji, jaki zamierzają złożyć w Sejmie RP. Projekt dopuszcza aborcję do 12 tygodnia ciąży w przypadkach, gdy zagrożone jest życie lub zdrowie kobiety.

— Człowiek poczęty staje się człowiekiem dopiero w którymś miesiącu. Dla mnie człowiek staje się człowiekiem w momencie, kiedy wszystkie funkcje życiowe ma samodzielne, może funkcjonować samodzielnie — powiedział Sebastian Wierzbicki w TVP Info.

— Człowiek jest najważniejszy. To kobieta ma prawo do samodecydowania, czy może dokonać aborcji, czy nie. Człowiek poczęty staje się człowiekiem dopiero w którymś miesiącu. Nie będę wchodził technicznie, który to miesiąc — kontynuował polityk.

źródło: wsensie.pl

(Visited 3 times, 1 visits today)
Przeczytaj również:  Wściekła Barbara Kurdej-Szatan sprzeciwia się zakazowi aborcji: "Aby kobiety nie musiały przekazywać genów zwyrodnialca"

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here