Tu wyladuje reklama before the post POSTS

Weganie i wegetarianie dopięli swego. Na Uniwersytecie Cambridge zdjęto kopię XVII-wiecznego obrazu flamandzkiego artysty Fransa Snydersa. Chodzi o „Targ Ptactwa”, którego oryginał znajduje się obecnie w muzeum w Petersburgu. Okazało się, że dzieło dla niektórych studentów jest zbyt drastyczne.

Niektórzy weganie nie byli w stanie jeść i uznali je za „odpychające”. Kopia „Targu Ptactwa” wisiała w stołówce w Hughes Hall, najstarszej podyplomowej uczelni uniwersytetu. Wypożyczone dzieło przedstawia m.in. martwego dzika, jelenia i ptaki. Brytyjski „The Telegraph” donosi, że weganie studiujący w Cambridge i spożywający posiłki na stołówce mogli odczuwać dyskomfort, patrząc codziennie na drastyczną scenę ukazaną przez Fransa Snydersa.

— Niektórzy studenci mogą czuć się wyróżnieni tym, że mają przyjemność jeść pod XVII-wiecznym obrazem. Ale nie ci, którzy są weganami lub wegetarianami — zauważają dziennikarze „The Telegraph”.

Tu wyladuje reklama w okolicy post adinserter

Do władz uniwersytetu wpłynęła masa skarg i zażaleń ze strony części studentów, niespożywających produktów mięsnych. Presja okazała się skuteczna i już w grudniu 2018 kopia została oddana do muzeum w celu poddania jej zabiegom konserwatorskim. Dzieło jednak nie może liczyć na powrót do stołówki w Hughes Hall.

— Niektórzy goście nie mogli jeść z powodu obrazu na ścianie. Ludzie, którzy nie jedzą mięsa uznali obraz za odpychający i poprosili, aby go zdjęto — podkreśliła rzecznik muzeum.

Tu wyladuje reklama w okolicy post adinserter

źródło: Do Rzeczy

(Visited 9 times, 1 visits today)

Tu wyladuje reklama w okolicy post PO zawartości Adinserter

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here