Tu wyladuje reklama before the post POSTS

Lech Wałęsa był gościem na antenie TOK FM i odniósł się do tematu wyborów prezydenckich. Wyjaśnił również, dlaczego w II turze poprze Trzaskowskiego, chociaż nie jest to jego wymarzony kandydat.

— Masy chcą zmian, wiec wybierają ludzi, którzy demagogią i populizmem mówią, że będą zmieniać — powiedział Lech Wałęsa.

Były prezydent dodał, że wstydzi się za wybory Polaków za granicą.

— Ostrzegałem, błagałem, prosiłem, naród i tego musi skosztować. Dużo jeżdżę po świecie i ciągle muszę świecić oczami i tłumaczyć się, że taki dumny naród wybiera takich kłamców i oszustów. To się w głowie nie mieści! — mówił oburzony.

Zobacz również: Wałęsa opublikował prześmiewcze wideo o Jarosławie Kaczyńskim. Internauci reagują

Na pytanie dziennikarza, czy zamierza przekonywać Polaków do oddania głosu na Rafała Trzaskowskiego, odparł:

Tu wyladuje reklama w okolicy post adinserter

— Tu się już dużo nie da zrobić, dlatego że jest za duży problem. Jako politycy nie jesteśmy w stanie przekonywać, że nie oszukiwaliśmy, nie kradliśmy. Ludzie nam jeszcze nie wierzą. Przekonywałem, przekonuję i będę przekonywał. Dużo nie da rady się zrobić, bo taki jest stan polskiej świadomości, po naszych przebojach. Kościół mógłby coś zrobić, ale w większości nam nie pomaga w tym kierunku.

Pierwszy przywódca „Solidarności” w krytycznych słowach podsumował wizytę prezydenta Dudy w USA.

— Proponuję sprawdzić, ile miłość amerykańska nas kosztuje. Po ile za innym sprzedają. Obyśmy nie musieli sprawdzać tej wierności i traktatów — mówił były prezydent.

Wałęsę ponadto oburzył fakt, że demokracja nie działa tak, jak trzeba, a ludzie nie wybierają właściwych kandydatów.

— Nikt nie ma prawa, królów, cesarzy, tylko w rozwiniętych cywilizacjach to demokracja. Zadanie demokracji to wybierać najmądrzejszych, najuczciwszych, sprawdzonych. Ale czy tak wygląda demokracja? Wszyscy mówimy o demokracji, a nikt nie wierzy w demokrację — powiedział rozżalony polityk.

— Wierzę, że najuczciwsi będą bez problemu wybierani. A dzisiaj mamy gangi, to jest parodia demokracji. Trzeba jak najszybciej zorganizować społeczeństwo inaczej — stwierdził Wałęsa.

Na koniec rozmowy przyznał, że musi poprzeć Rafała Trzaskowskiego, chociaż nie uważa go za idealnego kandydata. Raczej traktuje go jak mniejsze zło.

— Nie mam wyboru, będę wybierał mniejsze zło — oznajmił Wałęsa.

 

Tu wyladuje reklama w okolicy post adinserter

Wywiad , po I turze wyborów – Radio TOK FM 29-06-2020 r

Gepostet von Lech Wałęsa am Montag, 29. Juni 2020

 

źródło: wpolityce.pl

Tu wyladuje reklama after post POSTS

(Visited 7 times, 1 visits today)

Tu wyladuje reklama w okolicy post PO zawartości Adinserter

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here