Lech Wałęsa należy do tych polityków, którzy lubią dzielić się swoimi przemyśleniami na portalach społecznościowych. Tym razem były prezydent zwrócił się do Andrzeja Dudy, surowo go upominając.

— Jako współtwórca i Przewodniczący od zarania do odejścia na urząd Prezydenta zabraniam Panu powoływać się na Solidarność. Za postawę jaką Pan prezentuje, burzenie trójpodziału władz, o który Solidarność walczyła, łamanie Konstytucji, manipulacje — napisał Lech Wałęsa na Twitterze.

Prezydent Duda uczestniczył w sobotnim spotkaniu w karczmie piwnej regionu śląsko-dąbrowskiego „Solidarności” w katowickim Spodku. Podczas swojej wypowiedzi poinformował, że Piotr Duda i cała Komisja Krajowa dostali specjalne zaproszenie, by posiedzenie w tym roku mogło się odbyć na Sali Kolumnowej w Pałacu Prezydenckim.

Prezydent podkreślił, że Solidarność stała się obecnie ruchem masowym, który wyraża wolę wolności.

— Do tej wolności dążył i – co najważniejsze – tę wolność uzyskał. Zdobył ją pokojowo, bez broni w ręku. Zdobył ją podniesioną w górę dłonią ze znakiem +V+ i tym właśnie zwyciężył; i modlitwą i swoją niezłomną postawą — mówił Andrzej Duda.

— To jest właśnie wielkie zwycięstwo Solidarności, które przyniosło wolność całej Środkowej Europie i spowodowało upadek Muru Berlińskiego. Nie byłoby upadku Muru Berlińskiego, nie byłoby wolności dla innych narodów, nie byłoby zjednoczenia Niemiec, gdyby nie „Solidarność”, gdyby nie ofiara tych wszystkich, co walczyli, tych wszystkich, co cierpieli, a przede wszystkim tych, co zginęli wtedy za wolną Polskę, 39 lat temu — dodał prezydent RP.

źródło: dorzeczy.pl

(Visited 3 times, 1 visits today)
Przeczytaj również:  Wierna fanka wyznaje miłość Andrzejowi Dudzie: "Jeden z naj­pięk­niej­szych dni w moim życiu"

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here