Tu wyladuje reklama before the post POSTS

„Gazeta Polska” dotarła do akt Instytutu Pamięci Narodowej, z których wynika, że ojciec marszałka Senatu Stanisław Grodzki pracował jako funkcjonariusz Ministerstwa Bezpieczeństwa Publicznego.

Stanisław Grodzki w latach 70. pracował jako ordynator Oddziału Chirurgicznego Wojskowego Szpitala Rejonowego w Szczecinie. Z dokumentu będącym ściśle tajnym meldunkiem z 11 kwietnia 1951 wynika, że:

”Jak wynika z wywiadu, to jako lekarz zdobył on sobie już duże zaufanie wśród miejscowej ludności i cieszy się dobrą opinią na tut. terenie. Pod względem politycznym i społecznym na tut. terenie nie przejawia on żadnej działalności będąc pozytywnie ustosunkowanym do obecnej rzeczywistości jak i ZSRR. Urząd tut. Na w/w z okresu jego pobytu na tut. terenie nie utrzymuje i łączy się wiencej z klasą robotniczą. Zachowanie się jego na tut. terenie pod każdym względem jest beznaganne+ (pisownia oryginalna)”

Tu wyladuje reklama w okolicy post adinserter

Meldunek miał zostać skierowany na początku lat 50. do naczelnika wydziału personalnego Wojewódzkiego Urzędu Bezpieczeństwa Publicznego w Poznaniu. Tygodnik „Gazeta Polska” donosi także, że informacje o życiorysie Stanisława Grodzkiego były ukrywane przez całe dekady.

Z utajnionych archiwów wynika także, że ojciec Tomasza Grodzkiego miał zostać pozyskany przez Urząd Bezpieczeństwa i rozpoczął pracę w dniu 1 lipca 1951 roku jako pielęgniarz (felczer). Wcześniej ukończył Akademię Medyczną w Poznaniu.Wojewódzki Urząd Bezpieczeństwa Publicznego w tym mieście skierował Stanisława Grodzkiego do służby w więzieniu w Grodzisku Wielkopolskim. Stanisław Grodzki pracował w UB do lutego 1953 roku. 

Przeczytaj również: Macron do polskich studentów: „Tu jest cząstka antysemityzmu. W Polsce historia wymyślana jest na nowo.”

Tu wyladuje reklama w okolicy post adinserter

źródło: wpolityce

Tu wyladuje reklama after post POSTS

(Visited 4 times, 1 visits today)

Tu wyladuje reklama w okolicy post PO zawartości Adinserter

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here