Donald Tusk nie daje o sobie zapomnieć i komentuje bieżące sprawy polityczne, nie szczędząc przy tym uszczypliwych uwag wobec partii rządzącej. W związku z postępującą epidemią koronawirusa i zakażeniem ministra środowiska — wszyscy pozostali ministrowie zostali poddani testom.

Taka szybka reakcja nie spodobała się jednak byłemu premierowi, który powiedział, co o tym wszystkim myśli. Tusk jest zdania, że ministrowie powinni nieco dłużej poczekać, zanim przeprowadzą testy na obecność koronawirusa.

— Łatwiejszy i szybszy dostęp do testów dla ludzi władzy niż dla chorych i lekarzy to oblany test z przyzwoitości i demokracji — stwierdził były szef RE Donald Tusk.

Ministrowie niezwłocznie poddali się testom, a ma to związek z potwierdzonym zakażeniem Michała Wosia, ministra środowiska. Rząd ustalał, z kim ostatnio mężczyzna kontaktował się i kogo ewentualnie mógł zarazić.

Już dzisiaj poznamy kolejne wyniki, a do tego czasu ministrowie realizują swoje obowiązki w trybie kwarantanny.

Polskie Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 28 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem. Łącznie mamy do czynienia z 205 przypadkami. Bilans zgonów wzrósł do pięciu.

źródło: dorzeczy.pl

(Visited 2 times, 1 visits today)
Przeczytaj również:  Kasia Kowalska w masce wilka odpiera ataki władzy: "Czy teraz będzie dobrze?"

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here