Europosłanka Sylwia Spurek złożyła wszystkim Polakom „życzenia noworoczne”, jednak nie był to zbyt pozytywny przekaz. Lewicowa polityk ponownie skrytykowała nasz kraj w temacie tolerancji dla LGBT i zarzuciła Polsce pozostawanie „na peryferiach europejskich wartości”.

Jeszcze kilka dni wcześniej Sylwia Spurek złożyła swoim wyborcom świąteczne życzenia. Podkreśliła jednak, że sama nie zamierza świętować Bożego Narodzenia, tylko „magiczny okres poprzedzający Nowy Rok”. Europosłanka znana pod przezwiskiem internautów jako „Spurkini” przekazała wszystkim życzenia noworoczne o następującej treści:

— Przed świętami dostałam pamiątkowy dyplom w konkursie Korony Równości. Myślę, że koniec roku do dobra okazja do podziękowań, dla tych, które i którzy poświęcają całe swoje życie walce o prawa człowieka i nigdy się nie zrażają. Szczególnie że ostatnie lata nie dają satysfakcji ze zwycięstw, bo Polska niestety nadal pozostaje na peryferiach europejskich wartości. Dziękuję wszystkim aktywistom i aktywistom, którzy walczą o prawa osób LGBT+, organizatorom i organizatorkom Marszy Równości, dziękuję, że w tym roku przekonałyście i przekonaliście rekordową liczbę Polek i Polków do wyjścia na ulice i do walki o prawa człowieka — napisała weganka.

Przy wpisie pojawiło się zdjęcie uśmiechniętej polityk, trzymającej dyplom od „Kampania przeciwko homofobii” ze szczególnymi podziękowaniami.

— Życzę Wam Nowego Lepszego Roku, więcej normalności! Mam nadzieję, że 2020 przybliży nas do Polski, w której każdy i każda będzie równy i równa! — napisała na koniec obrończyni praw zwierząt.

źródło: nczas.com

(Visited 3 times, 1 visits today)
Przeczytaj również:  Włodzimierz Cimoszewicz: "Nie wykluczam, że Andrzej Duda będzie musiał uciekać z Pałacu"

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here