Tu wyladuje reklama before the post POSTS

PiS ma powód do zadowolenia. Ostatnie trzy październikowe pomiary dają Prawu i Sprawiedliwości 48,5% poparcia. Jest to jednak za mało do większości konstytucyjnej. Kalkulatory przeliczania poparcia na mandaty poselskie wskazują jasno: PiS musi mieć jeszcze więcej.

Żeby zmienić konstytucję, PiS musi mieć przynajmniej 307 mandatów w Sejmie, bo od tego progu właśnie można modyfikować ustawę zasadniczą. Na to póki co się nie zanosi, przynajmniej jeżeli wierzyć prognozom wyborczym psefologa Marcina Palade. A te dają partii Jarosława Kaczyńskiego naprawdę wysokie noty, rzędu 48%, czasami 50%. Żeby jednak upragnione przez wyborców PiS zmiany w konstytucji stały się rzeczywistością, musiałaby nastąpić demobilizacja elektoratu opozycji i wielka mobilizacja elektoratu małomiasteczkowego i wiejskiego, gdzie obóz rządzący może liczyć na nierzadko 70-80%. Dopiero wówczas Prawo i Sprawiedliwość przekroczyłoby próg 55-56% i 307 posłów tego ugrupowania w Sejmie stałoby się formalnością.

Na dużo mniejsze poparcie od PiS może liczyć Koalicja Obywatelska, która w średniej trzech sondaży plasuje się z 27%. Dalej jest Sojusz Lewicy Demokratycznej z 13,5%, Polskie Stronnictwo Ludowe z 6,5% i Konfederacja z wynikiem 4%.

Tu wyladuje reklama w okolicy post adinserter

źródło: twitter

Tu wyladuje reklama w okolicy post adinserter

Tu wyladuje reklama after post POSTS

(Visited 3 times, 1 visits today)

Tu wyladuje reklama w okolicy post PO zawartości Adinserter

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj