Lech Wałęsa jest ostatnio niezwykle aktywny w mediach. Angażuje się również w komentowanie bieżących wydarzeń politycznych. Zespół Szkół Zawodowych w Ustrzykach Dolnych od lat nosi imię Lecha Wałęsy.

Wkrótce jednak sytuacja ma się całkowicie omienić, ponieważ Klub Radnych dla Rozwoju Bieszczad chce odwołania dotychczasowego patrona. Jaki jest powód takiej decyzji?

Nowe oficjalne przepisy. Radni poinformowali, że „prawo oświatowe nie pozwala nadawania imion zespołom szkół, tylko szkołom, które należą do zespołu”. Jak to wszystko się rozwiąże?

Decyzja w całej sprawie ma zapaść na sesji, którą zaplanowano na 14 lutego. Jeden z radnych udostępnił na swoim profilu na Facebooku zdjęcie plakatu z napisem TW Bolek” i zaprosił na sesję 14 lutego o godz. 10.

Z informacji umieszczonych w Internecie, wynika, że może być zwolennikiem Konfederacji. Zygmunt Krasowski Przewodniczący komisji edukacji w radzie powiatu bieszczadzkiego rozmawiał z „Gazetą Wyborczą”. Podkreślił, że podczas sesji, na której przyjęto imię, nie było żadnych protestów ani wątpliwości. Jest więc zaskoczony nagłym obrotem sprawy.

źródło: wiadomosci.wp.pl

(Visited 4 times, 1 visits today)
Przeczytaj również:  Robert Biedroń zdradził prawdę o Kwaśniewskim: "To jest znawca dobrych win"

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here