Premier Mateusz Morawiecki w swoim expose odniósł się między do wyroku uniewinniającego dziennikarza Piotra Najsztuba. Szef polskiego rządu zapowiedział wprowadzenie pierwszeństwo pieszych jeszcze przed wejściem na pasy.

Premier w swoim wystąpieniu skrytykował decyzję warszawskiego Sądu Okręgowego, który uprawomocnił wyrok uniewinniający dla dziennikarza TOK FM. Przypomnijmy, że Piotr Najsztub w październiku 2017 jechał bez prawa jazdy, polisy OC, oraz przeglądu technicznego swojego auta i potrącił na pasach 77-letnią kobietę. Staruszka trafiła do szpitala z obrażeniami żeber oraz czaszki i wkrótce potem zmarła. Początkowo Najsztubowi groziły nawet 3 lata więzienia.

Warszawski sąd uzasadnił swój wyrok „brakiem dowodów obiektywnych” oraz niemożliwością rekonstrukcji zdarzenia z powodu złego zabezpieczenia śladów przez policję. Na sędziego i Najsztuba posypała się lawina krytyki, do której dołączył sam Mateusz Morawiecki.

— Dlatego wprowadzimy pierwszeństwo pieszych jeszcze przed wejściem na przejście. Nie może być tak, że sądy obarczają winą za wypadek starszą, prawie 80-letnią panią z ograniczoną ruchomością, bo wtargnęła na pasy. Nie może być tak! — zadeklarował premier na mównicy sejmowej.

źródło: Twitter

(Visited 2 times, 1 visits today)
Przeczytaj również:  Wałęsa trafił do szpitala i opublikował zdjęcie na Facebooku: "Lechu trzymaj się, w Tobie nadzieja"

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here