Posłanka PiS Urszula Rusecka zabrała głos w programie TVP Info. Podkreśliła, jak rażąca podczas obchodów 80. rocznicy wybuchu II Wojny Światowej była nieobecność byłego premiera.

„Chcę zauważyć nieobecność Donalda Tuska, bo troszkę mało przewija się przez media” – powiedziała Urszula Rusecka, na co redaktorka przypomniała, że jego obroną było rzekome zbyt późne otrzymanie zaproszenia. Zdaniem polityk Donald Tusk zachował się bardzo nieprzyzwoicie, gdy pomimo zaproszenia nie pojawił się na tak ważnej uroczystości. Rusecka zastanowiła się, czy przypadkiem były premier nie obraził się na Polaków. A może przyczyną jego absencji było coś zupełnie innego?

„Pani redaktor, to musi wybrzmieć. Pytanie jest takie, na kogo pan Donald Tusk się obraził? Na Polaków? Na obrońców naszej wolności? Na tych, którzy walczyli?” – pytała Rusecka.

„Dla mnie to jest rzecz niewyobrażalna, żeby tak ważnej postaci dla Europy…to jest skandaliczne, że nie było go podczas tych obchodów, podczas tej uroczystości” – podsumowała parlamentarzystka PiS. Nie tylko ona podkreśliła, jak wielce niestosowna była nieobecność Tuska, którego spodziewano się jako osobistości ważnej nie tylko dla Europy, ale przede wszystkim dla Polski i Polaków.

 

źródło: tvp.info

(Visited 5 times, 1 visits today)
Przeczytaj również:  Miał być rycerzem na białym koniu, będzie obciążeniem. Tusk zaszkodzi Małgorzacie Kidawie-Błońskiej?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here