Najnowszy sondaż poparcia politycznego przeprowadzony przez IBRiS nie pozostawia złudzeń. Początek kadencji nowego Sejmu nie przyniósł na ten moment większych zmian. PiS w dalszym ciągu zajmuje pierwsze miejsce w badaniu, który opublikowała „Rzeczpospolita”.

PiS uzyskało prawie 40 proc. poparcia, a na drugim miejscu znalazła się Koalicja Obywatelska z wynikiem 25 proc.

Trzecie miejsce zajęła Lewica, na którą zagłosowałoby 18,8 proc. ankietowanych. Konfederacja nieznacznie pokonuje ludowców (6,2%). Partia PSL uzyskała natomiast 6 proc. głosów.

W sondażu 10,4 proc. nie zdecydowało się na żadną formację polityczną.

Aż 57,3 proc. badanych jest zdania, że Zjednoczona Prawica „na pewno” lub „raczej tak” dotrwa do końca kadencji jako koalicja.

Kolejne pytanie badania dotyczyło przywództwa w opozycji. 23 proc. wciąż wierzy w Grzegorza Schetynę, 11,4 proc stawia na Władysława Kosiniaka-Kamysza. Natomiast 8,8 proc. popiera Adriana Zandberga.

Pawła Kukiza typuje na lidera opozycji 7,5 proc. badanych, a 40 proc. nie ma sprecyzowanego zdania w tej sprawie.

Ankietowani odpowiadali również na pytanie „które z ugrupowań ma największe szanse stać się główną siłą opozycyjną”. 32,1 proc. wierzy, że będzie to Lewica, 29,9 proc., że KO, natomiast 11,3 proc. stawia na PSL.

Jak wynika z sondażu, widzowie „Wiadomości” TVP, „Wydarzeń” Polsatu oraz „Faktów” TVN są zdania, że Lewica może odebrać prymat KO na poziomie 61-65 proc.

źródło: wpolityce.pl 

(Visited 3 times, 1 visits today)
Przeczytaj również:  Czarzasty przekonuje, że śmierć ks. Jerzego Popiełuszki nie ma związku z komunizmem

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here