Jerzy Owsiak w programie „Fakty po Faktach” oświadczył, że prezydent Duda nie troszczy się o zdrowie Polaków. Opozycja stale domaga się od głowy państwa, by zawetował ustawę o rekompensacie dla mediów publicznych.

Jerzy Owsiak wstawił się za opozycją, która żąda, by wszystkie pieniądze przeznaczyć na onkologię. Na antenie TVN24 powiedział, co myśli na ten temat, przy okazji oskarżając prezydenta Dudę, że ten nie dba o zdrowie Polaków.

Politycy opozycji twierdzą, że są to pieniądze na propagandę TVP. Tak naprawdę środki na rekompensatę nie pochodzą z budżetu państwa i nie przejdą w całości na TVP. Dzieje się tak dlatego, że w skład mediów publicznych wchodzą Polskie Radio, jak również inne oddziały regionalne radia, jak i telewizji.

— Pan prezydent nie dba o zdrowie Polaków. Chciałbym, żeby to zawetował, ale tego nie zrobi — powiedział Owsiak.

Przypomniał, że WOŚP przez 27 lat działalności zebrał tylko połowę sumy, która ma być przeznaczona dla mediów publicznych. Owsiak mówił, że WOŚP wydała do tej poty 133 mln złotych na onkologię, a dwa miliardy będą przeznaczone na budowę szpitali.

— Można też unowocześnić, w niewyobrażalny sposób, każdą z dziedzin zajmujących się leczeniem — stwierdził lider WOŚP.

W opinii Owsiaka prezydenta do zawetowania ustawy mogą przekonać jedynie argumenty mówiące o zamykanych szpitalach w całej Polsce.

— Weźmy szpital w Ustrzykach Dolnych. Graliśmy piękny mecz, pan był kapitanem drużyny. Dzięki tej inicjatywie trafiła tam karetka. To promil z tych dwóch miliardów — denerwował się Owsiak.

Lider Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wyśmiał zaproponowaną przez Dudę „strategię onkologiczną”, twierdząc, że nie ma ona racji bytu.

— Mamy gigantyczne kolejki. Brakuje 60 tysięcy lekarzy w Polsce. Mówmy o 2 miliardach, a nie 5, które są gdzieś zapisane w pamięci. Proszę zawetować tę ustawę. Ja na to liczę, miliony Polaków na to liczą — powiedział Owsiak, apelując gorączkowo do Andrzeja Dudy.

Przeczytaj również:  Kukiz uderza w prezydenta: „Byle nie Duda! Człowiek o małej etyce”

źródło: wpolityce.pl

(Visited 3 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here