Włodzimierz Czarzasty był gościem programu „Kawa na ławę” na antenie TVN24. Politycy dyskutowali o przeprowadzanej przez Prawo i Sprawiedliwość reformie sądownictwa. Lider SLD słynący ze swojej niechęci do partii rządzącej nie krył emocji.

W programie padły więc ostre słowa. Zdaniem Czarzastego przekaz dla zwykłego obywatela jest taki:

Masz się gnoju słuchać tej władzy, bo jeżeli nie będziesz się słuchał tej władzy, to cię spotka to, co spotkało Juszczyszyna — grzmiał szef Sojuszu Lewicy Demokratycznej.

Dalsza część wypowiedzi polityka była w tym samym pesymistycznym tonie.

— Jeżeli ktoś chce zostać członkiem KRS, musi zebrać podpisy. Skąd są te podpisy? To są ludzie, którzy albo przez was zostali ostatnio awansowani, albo przez was zostali zatrudnieni, albo dostali podwyżki. Generalnie rzecz biorąc, ludzie od was absolutnie zależni — mówił Czarzasty.

Zdaniem gościa programu ludzie, którzy zostają członkami KRS, „robią proste świństwa”.

— Pokazują wszystkim sędziom rzeczy następujące: jak nie będziesz się gnoju słuchał, to dostaniesz 40 procent pensji, też cię zawiesimy w wykonywaniu zawodu, a może masz premię, a może masz żonę, a może masz trójkę dzieci, to usiądź w kącie i pomyśl, czy chcesz być lojalny wobec nas, czy nie? — tłumaczył Włodzimierz Czarzasty.

Poniżej fragment nagrania z wypowiedzią lidera SLD.

 

źródło: dorzeczy.pl

(Visited 3 times, 1 visits today)
Przeczytaj również:  Poseł SLD drwiąco: "Proponuję spróbować się utrzymać w Warszawie za 6,5 tys. złotych na rękę plus dieta 2,5 tys. złotych"

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here