Tu wyladuje reklama before the post POSTS

Polska Izba Gospodarcza Branży Rozrywkowej i Bukmacherskiej opublikowała raport, który opisuje kompleksowe zmiany w krajowych (stacjonarnych) oraz internetowych przedsiębiorstwach zajmujących się hazardem. Według raportu, egzekwowane przez Ministerstwo Skarbu Państwa prawo jest nieoptymalne i nieopłacalne, na tle nowoczesnej, rozwijającej się gospodarki hazardowej.

PIGBRiB – na pomoc przedsiębiorcom w branży rozrywkowej

Polska Izba Gospodarcza Branży Rozrywkowej i Bukmacherskiej oficjalnie powstała 8 października 2018 roku. Na spotkaniu założycielskim tego dnia przedstawiono szerszej publiczności zakres działań, cele oraz oczekiwania dotyczące tego organu. PIGBRiB ma za zadanie przede wszystkim wspierać polskie, legalne przedsiębiorstwa działające w branży rozrywkowej, również bukmacherskiej. Założyciele doskonale wiedzą, jak ciężko niekiedy przebić się przez biurokracje i skomplikowane, niejednoznaczne przepisy, przez co sami chcą pomóc innym, mniej obytym z polskimi realiami przedsiębiorcami. Polska Izba Gospodarcza Branży Rozrywkowej i Bukmacherskiej ma także czujne oko na kontrole państwowych instytucji i dba o to, by przebiegły one zgodnie z obowiązującymi przepisami ustawi rozporządzeń, nie wpływając znacząco na funkcjonowanie i rozwój przedsiębiorstwa.

Tu wyladuje reklama w okolicy post adinserter

Raport PIGBRiB

Opublikowany przez Polską Izbę Gospodarczą Branży Rozrywkowej i Bukmacherskiej raport jasno wskazuje, że reformy przepisów hazardowych nie są optymalne i generują duże straty. Po wprowadzeniu podatku obrotowego w wysokości 12% we wszystkich branżach hazardowych, oraz dalszym prowadzeniu monopolu Totalizatora Sportowego, Polska została uznana za „miejsce nie do pracy” dla europejskich operatorów. Po trzech latach od ostatniej reformy, PIGBRiB wezwał ministrów sejmowych do ponownego rozpatrzenia ustawy, powołując się na probiznesowe podejście państwa, które stymulując rynek, maksymalizuje korzyści dla budżetu państwa.

Polska Izba Gospodarcza Branży Rozrywkowej i Bukmacherskiej chce, by podatek od obrotu (w wysokości 12%) zastąpić podatkiem przemysłowym, przyjętym przez większość rynków Unii Europejskiej. Według instytucji, ważna jest również pomoc Polsce w rozwoju legalnych źródeł gier hazardowych.

Przeczytaj również:  Partner Rabieja Michał Cessanis odebrał paszport i skarży się na państwo polskie. Twierdzi, że narzuca mu się światopogląd

Niestety, pomimo licznych próśb oraz skarg zarówno polskich, jak i europejskich organów, aktualny rząd nie jest chętny do zmiany przepisów i ustaw. Zagraniczni operatorzy chcieliby wejść na polski rynek, ponieważ widzą w nim realny potencjał. Takie posunięcie mogłoby w dużym stopniu wspomóc budżet państwa, któremu przecież nigdy nie jest zbyt mało pieniędzy. Nic jednak nie wskazuje na to, by w najbliższej przyszłości hazard w Polsce doczekał się znaczących zmian.

Gry hazardowe w Polsce – prawo i ustawy

Polski rynek gier hazardowych dzieli się na dwie odrębne części. Tą w pełni legalną, aprobowaną przez rząd oraz inne organy, oraz tą mniej legalną, określaną jako „szara strefa”. Reprezentowany przez legalnych przedsiębiorców rynek jest w Polsce całkiem spory, co jednoznacznie wskazuje na to, że Polacy interesują się hazardem. Wartość legalnego rynku wynosi w ostatnich latach ponad 5 miliardów złotych i ciągle rośnie. Portale, takie jak CasinoEuro Poland przyciągają w swoje szeregi coraz więcej użytkowników, ciekawych gry na automatach online. Wielu powiedziałoby, że jest to bardzo dobry wynik. Trzeba jednak brać pod uwagę fakt, że zyski spokojnie mogłyby zostać podwojone, jeśli tylko ustawy dotyczące gier hazardowych zmieniłyby się na lepsze. „Szara strefa” polskiego hazardu kwitnie i żal jest nie wykorzystać jej, by powiększyć wpływy do państwowego skarbca, z tytułu podatków. Aktualnie największym oraz jedynym operatorem legalnego hazardu online jest Totalizator Sportowy. Ten podmiot odpowiedzialny jest również za loterie numeryczne, takie jak Lotto. Nadmierne restrykcje dotyczące hazardu w Polsce nie są jednak odbieranie optymistycznie przez inne kraje Unii Europejskiej. Co jakiś czas na forum unijne wpływają skargi oraz prośby o zmianę ustaw, które muszą być w pełni legalne i zgodne z międzynarodowymi przepisami.

Tu wyladuje reklama w okolicy post adinserter

Zdjęcie: pixabay.com

Tu wyladuje reklama after post POSTS

Przeczytaj również:  Grzegorz Braun zarzucił rządzącym, że wiedzą coś więcej: "Kto tam ląduje w tych lasach?"
(Visited 13 times, 1 visits today)

Tu wyladuje reklama w okolicy post PO zawartości Adinserter

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here