Opozycja uważa, że doszło do złamania prawa przez marszałek Elżbietę Witek. Posłowie Lewicy chcą zgłosić do prokuratury zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa podczas nocnego głosowania w Sejmie ws. członków KRS. Elżbieta Witek anulowała wyniki głosowania ws. czterech członków KRS, a swoją decyzję usprawiedliwiła usterkami technicznymi.

Tłumaczenia związane z „niedziałającymi urządzeniami” nie wystarczyły opozycji. Elżbieta Witek może mieć teraz poważne problemy. Ostatecznie wyników głosowania nie podano. Opozycja jest pewna, że doszło tutaj do oszustwa po to, by nie zaszkodzić PiS. Podczas kolejnego głosowania wyniki zostały ujawnione.

Sejm wybrał posła Marka Asta, Arkadiusza Mularczyka, Bartosza Kownackiego oraz Kazimierza Smolińskiego na stanowiska członków KRS.

Wielu posłów nie chce darować Elżbiecie Witek takiego występku. Szczególnie oburzony jest poseł PO Michał Szczerba, który podkreślił, że marszałek Sejmu nie zastosowała się do regulaminu i złamała prawo.

— Nie można anulować przeprowadzonego głosowania. Wyniki głosowania są ostateczne. Sejm może dokonać reasumpcji, tylko na pisemny wniosek co najmniej 30 posłów. Marszałek Sejmu złamała prawo — uważa Szczerba.

źródło: youtube.com, wpolityce.pl

(Visited 2 times, 1 visits today)
Przeczytaj również:  Agresywny taksówkarz w Warszawie: „Co się patrzysz k***a, zaraz cię puknę”

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here