Na światło dzienne wypłynęła stara fotografia Olgi Tokarczuk. Ta nieprzyjemna sytuacja może pogrążyć laureatkę literackiej nagrody Nobla oraz miłośniczkę zwierząt. Tokarczuk wypowiadała się ostatnio w kwestii ekologii i podkreślała, że jedzenie mięsa jest wstydem.

Na ujawnionym zdjęciu, młoda wówczas pisarka, spędzała czas ze znajomymi na łonie natury i w najlepsze piekła przy ogniu kiełbaski. Zwyczajna fotografia z przeszłości może ściągnąć na artystkę kłopoty. Jeszcze kilka dni temu bowiem przekonywała, że za 50 lat ludzie będą wstydzili się faktu, że spożywali mięso.

— Granica między człowiekiem i zwierzęciem jest postawiona w sztuczny sposób. Żyjemy w czasach, które te granice przesuwają. Cudownie jest wiedzieć, że Nowa Zelandia ustanowiła dekretem, że zwierzęta czują i mają swoje prawa. Wydaje mi się, że wszyscy będziemy szli w kierunku Nowej Zelandii i za 50 lat będziemy wstydzili się, że jedliśmy mięso. Jestem pewna, że tak się stanie — mówiła Tokarczuk na festiwalu Bruno Schulza, który odbywał się we Wrocławiu.

— Myślę, że mięso będzie obłożone ogromną akcyzą i tylko najbogatsi ludzie będą sobie mogli na to pozwolić — tłumaczyła noblistka.

Publiczność obecna na zgromadzeniu zareagowała gromkimi brawami na te słowa.

źródło: nczas.com, twitter.com

(Visited 3 times, 1 visits today)
Przeczytaj również:  Dobromir Sośnierz dobitnie o Noblu dla Tokarczuk i niekompetencji Sejmu: "Zbędne gadulstwo"

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here