Grzegorz Schetyna nie ma ostatnio szczęścia. Tuż po świętach spotkała go przykra niespodzianka. „Super Express” opublikował bowiem wyniki sondażu, które nie napawają optymizmem. Dotychczasowy lider ugrupowania ma poważne powody do zmartwienia.

— Ogromny cios w Schetynę tuż po świętach. To prawdziwa kompromitacja! — napisano w gazecie.

Podczas badania ankietowani odpowiedzieli na pytanie, kto powinien stanąć na czele formacji. Jak się szybko okazało, nie jest to Grzegorz Schetyna. Platforma Obywatelska nieustannie zmaga się z dylematem, kto powinien zostać nowym liderem. Swoją decyzję o starcie ogłosiło już kilku polityków.

Czy Grzegorz Schetyna czuje się na siłach, by stanąć z nimi do walki? Polityk wciąż nie zapowiedział oficjalnie swojej decyzji odnośnie kandydowania w wewnętrznych wyborach partii.

„Super Express” napisał o „ogromnym ciosie”, który spotkał polityka, jak również o „prawdziwej kompromitacji”, przed którą już nie ma ucieczki. Opublikowany sondaż nie pozostawia złudzeń. Polacy nie chcą Grzegorza Schetyny jako lidera Platformy.

Na pytanie „Którego polityka najchętniej widziałbyś jako szefa Platformy Obywatelskiej?” najwięcej, bo aż 26 proc. odpowiedziało, że Borysa Budkę. Na drugim miejscu z wynikiem 22 proc. znalazła się Joanna Mucha, a na kolejnym Bogdan Zdrojewski z 15 proc. Bartosz Arłukowicz, który niedawno ogłosił chęć kandydowania, zdobył 13 proc. poparcia. Jeżeli chodzi o Grzegorza Schetynę, to znalazł się on na szarym końcu z wynikiem 11 proc.

Badanie przeprowadzono przez Instytut Badań Pollster w okresie 20-22 grudnia 2019 na próbie 1060 dorosłych osób.

źródło: dorzeczy.pl 

(Visited 2 times, 1 visits today)
Przeczytaj również:  Nowy pomysł Klaudii Jachiry: „To kierowcy mają być uważni, a nie piesi”

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here