Robert Mazurek na antenie poranka RMF FM gościł Grzegorza Schetynę. Były lider Platformy Obywatelskiej usprawiedliwiał brutalny język debaty publicznej oraz został poinformowany przez dziennikarza o drastycznym zwiększeniu przez PiS funduszy na onkologię w roku 2020.

— Mam rodzinne przejścia z onkologią — powiedział Mazurek. — I jak patrzę, jak politycy oskarżają, kto kogo zabił, kto komu nie dał pieniędzy, to mi się słabo robi, to mi się nóż w kieszeni otwiera!

Prowadzący przypomniał Schetynie, że odkąd rządzi Prawo i Sprawiedliwość, nakłady finansowe na onkologię są stale zwiększane:

— Ja pokażę panu inne zestawienie. 2015 rok: 7,5 miliarda nakładów na onkologię za waszych rządów. Rok 2020: 12,5 miliarda, z czegokolwiek by to wynikało, to jest ponad 40% więcej, proszę pana.

Z kolei Grzegorz Schetyna odpierał zarzuty w taki oto sposób:

— Jest więcej pieniędzy, ale jest więcej zachorowań.

Dziennikarz przypomniał następnie byłemu liderowi PO nagłówki gazet z czasów rządów Platformy i PSL. Mazurek przypomniał, że prasa alarmowała wówczas o poczynaniach ówczesnego ministra zdrowia Bartosza Arłukowicza, który ograniczał środki finansowe na walkę z rakiem.

— Nikt mu wtedy nie mówił, że to przez niego umierają ludzie. Wy mówicie teraz takie rzeczy. To jest, przepraszam, paskudne! — ocenił prowadzący.

Przeczytaj również: Hołownia i jego niezręczne zachowanie w autobusie. „Etap drugi: Zaglądanie ludziom do talerza w Warsie”

źródło: RMF FM

(Visited 3 times, 1 visits today)
Przeczytaj również:  Donald Trump na muszce Tuska. Szef Europejskiej Partii Ludowej wywołał lawinę kontrowersji: "Nawet Merkel była zszokowana"

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here