Emmanuel Macron po raz pierwszy odwiedził Polskę. Francuski prezydent spotkał się z Andrzejem Dudą i przemawiał na wspólnej konferencji. — Wierzę, że to przełom w relacjach polsko-francuskich — zaczął Andrzej Duda.

— Bardzo cieszymy się z tej dzisiejszej wizyty w Warszawie, w Polsce, pana prezydenta i całej delegacji francuskiej. Delegacji bardzo szerokiej, w której jest bardzo wielu ministrów. Całe to wydarzenie ma dla nas ogromne znaczenie, a przede wszystkim głęboko w to wierzę, że stanowi przełom w relacjach polsko-francuskich — dodał prezydent RP na spotkaniu z Macronem.

Polityk podkreślił, że Francja „z całą pewnością stanowi potęgę na skalę europejską”. Wyraził zadowolenie z poparcia europejskiego sąsiada, który podpisuje „tę niezwykle ważną deklarację”.

— Tym samym daje sygnał swojego głębokiego zainteresowania naszą częścią Unii Europejskiej i jej sprawami, i w związku z tym również tym, w jaki sposób Unia będzie się nadal rozwijać i jaki będzie ten nowy kształt Unii — kontynuował Duda.

Emmanuel Macron nie był już tak optymistycznie nastawiony i wyraził zaniepokojenie związane z wprowadzanymi obecnie reformami wymiaru sprawiedliwości.

— Chciałbym, by w najbliższych tygodniach wzmógł się dialog z Komisją Europejską. Wiem bowiem, że w Polsce — co pokazuje jej historia — głęboko zakorzenione są wartości wolności i sprawiedliwości — powiedział Macron.

Przywódca Francji pochwalił również Polskę i stwierdził, że jest państwem głęboko europejskim, a sami Polacy jednym z najbardziej proeuropejskich narodów na kontynencie.

— Myślę, że jest to duża siła i, myślę, wszyscy musimy i możemy z niej skorzystać — mówił polityk.

źródło: nczas.com

(Visited 4 times, 1 visits today)
Przeczytaj również:  Jerzy Owsiak nieoczekiwanie zaatakował Agatę Dudę: "Mam już dość!"

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here