Były prezydent Lech Wałęsa słynie ze zmienności decyzji. W jednej chwili planuje komentować bieżące wydarzenia polityczne, a w innej deklaruje długie milczenie. Polityk, który nigdy nie ukrywał niechęci do Prawa i Sprawiedliwości, tym razem zaskoczył wszystkich serdeczną wypowiedzią skierowaną do prezesa Kaczyńskiego.

Jarosław Kaczyński cierpi ostatnio z powodu problemów zdrowotnych. Lech Wałęsa przejął się jego stanem i postanowił przesłać mu ciepłe pozdrowienia.

— Po chrześcijańsku, po ludzku życzę mu zdrowia — powiedział w rozmowie z „Super Expressem” Lech Wałęsa.

Pomimo licznych konfliktów i sporów sądowych z prezesem PiS, przewodniczący NSZZ „Solidarność” wypowiedział się o nim z życzliwością.

— Kibicuję Kaczyńskiemu, żeby wszystko dobrze się skończyło ze zdrowiem. Po chrześcijańsku, po ludzku życzę mu zdrowia — kontynuował były prezydent.

Ponadto tabloid zapytał polityka o samopoczucie po operacji usunięcia zaćmy.

— Jest lepiej u mnie ze wzrokiem, ale czekam jeszcze pół roku. Później założę okulary i zobaczymy, co z tego wyszło. Oczywiście jest na dziś lepiej, ale to jeszcze nie jest to. Pana Boga nie poprawiliśmy jeszcze — odpowiedział Wałęsa.

Pod koniec lipca ubiegłego roku Sąd Apelacyjny w Gdańsku orzekł, że Lech Wałęsa musi przeprosić Jarosława Kaczyńskiego za słowa, że jest on odpowiedzialny za katastrofę smoleńską. Tym samym zapadł prawomocny wyrok w tym procesie. Były prezydent nie zgodził się z tym stanem rzeczy i zapowiedział, że będzie skarżył wyrok do Sądu Najwyższego, a nawet do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka.

źródło: dorzeczy.pl

(Visited 1 times, 1 visits today)
Przeczytaj również:  Lech Wałęsa ponownie atakuje Kornela Morawieckiego: "Dlaczego mam za to słowo prawdy być sądzony?"

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here