Aleksander Kwaśniewski był gościem w TOK FM i wypowiedział się na temat ewentualnego zwycięstwa PAD. Przy okazji podsumował obecną sytuację prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego.

— Jarosław Kaczyński dużo czasu przed sobą już nie ma. Jest człowiekiem w swoich latach, więc sądzę, że z jego strony będzie chęć, aby na własne oczy jeszcze zobaczyć te wszystkie zmiany. A to może oznaczać ograniczenie wolności mediów, radykalne działania w stosunku do opozycji, aby ją ostatecznie zmarginalizować i rozbić. To może oznaczać również, że Polska dalej będzie obsuwać się w swoim znaczeniu w Unii Europejskiej — powiedział Kwaśniewski.

Zobacz również: Donald Tusk próbował ośmieszyć Andrzeja Dudę. Internauci zakpili z byłego premiera

Były prezydent dodał, że wygrana Rafała Trzaskowskiego to byłoby spełnienie politycznych marzeń i przywrócenie „nieco równowagi”.

— To nie będzie jeszcze taka wymarzona równowaga polityczna, którą zapisywaliśmy w konstytucji w dużej mierze, która opiera się właśnie na dialogu, na koncyliacji, ale oczywiście prezydent, który nie jest z PiS, daje gwarancję, że będzie musiał być ten dialog, bo będzie trzeba jakoś ze sobą współpracować, że te najbardziej radykalne pomysły PiS nie będą miały szansy realizacji — mówił gość TOK FM.

Były prezydent ocenił, że jeżeli wybory wygra Duda — „to będzie dalej władza PiS, tylko bardziej radykalna i działająca szybciej, zdecydowaniej niż w ostatnich latach”. Więc to jest scenariusz w moim przekonaniu fatalny, ale przecież niewykluczony, bo faworytem tych wyborów pozostaje urzędujący prezydent’’.

źródło: fronda.pl

(Visited 3 times, 1 visits today)
Przeczytaj również:  Olga Tokarczuk: "Głosujmy we właściwy sposób, na rzecz demokracji"

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here