Prezes partii Korwin Janusz Korwin-Mikke stale zaskakuje swoimi kontrowersyjnymi wypowiedziami. Tym razem skomentował wynik uzyskany przez Krzysztofa Bosaka w pierwszej turze wyborów prezydenckich. Lider Konfederacji zmartwił się, że spadł procent mężczyzn popierających koalicję.

Na Krzysztofa Bosaka zagłosowało ponad 1,3 mln osób, co dało mu 6,75 proc. głosów i tym samym czwarte miejsce w wyścigu o urząd prezydencki. Janusz Korwin-Mikke w pesymistycznym tonie skomentował zaistniałą sytuację.

— Nie ukrywam, że martwi mnie wyrażanie radości, że spadł procent popierających KONFEDERACJĘ mężczyzn. Moim celem jest mieć poparcie 40% mężczyzn i 5% kobiet. To mężczyźni torują drogę do zmian. Kobiety i tak w przyszłości podążają za mężczyznami — napisał prawicowy polityk.

Jego wpis skomentował kandydat na prezydenta Krzysztof Bosak.

— Być może na początku XX wieku kobiety politycznie podążały za mężczyznami. Dziś tak nie jest, czego świadectwem jest różny rozkład poparcia w obu grupach płciowych. Jednym z celów mojej kampanii było przekonanie do nas większej liczby pań. Protekcjonalne wypowiedzi temu nie służą — zauważył Bosak.

źródło: nczas.com

(Visited 4 times, 1 visits today)
Przeczytaj również:  Rafał Ziemkiewicz i jego ostry wpis na Twitterze: "Jak śmiecie nosić na piersi godło (...) Poróbcie sobie łańcuchy z logo TSUE"

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here