Tu wyladuje reklama before the post POSTS

Joanna Mucha z Koalicji Obywatelskiej skomentowała sobotni odczyt noblowski Olgi Tokarczuk i porównała go do majowego wystąpienia Tuska na UW. Posłanka nie kryła swojego zachwytu i dała mu wyraz w swoim wpisie na Twitterze.

— Wczorajszy wykład Olgi Tokarczuk i majowe wystąpienie Donalda Tuska — to dwa najważniejsze polskie głosy w tym roku. Oderwane od naszej dusznej polityki. Polacy, którzy mają światu coś ważnego do powiedzenia — napisała Joanna Mucha.

Następnie wkleiła link do przemowy Tokarczuk.

Tu wyladuje reklama w okolicy post adinserter

W sobotę w Sztokholmie miało miejsce niezwykłe wydarzenie, a mianowicie wykład noblowski pod tytułem „Czuły narrator”. Olga Tokarczuk już we wtorek odbierze nagrodę Nobla w dziedzinie literatury. Pisarka podczas przemowy poruszyła wiele jej zdaniem ważnych tematów.

— Kryzys klimatyczny i polityczny, w którym dzisiaj próbujemy się odnaleźć, i któremu pragniemy się przeciwstawić, ratując świat, nie wziął się znikąd. Chciwość, brak szacunku do natury, egoizm, brak wyobraźni, niekończące się współzawodnictwo, sprowadziły świat do statusu przedmiotu, który można ciąć na kawałki, używać i niszczyć — tłumaczyła noblistka.

— Literatura jest jedną z niewielu dziedzin, które próbują nas przytrzymać przy konkrecie świata, ponieważ ze swej natury jest zawsze psychologiczna. Tylko literatura jest w stanie pozwolić nam wejść głęboko w życie drugiej istoty, rozumieć jej racje, dzielić jej uczucia, przeżyć jej los. Świat umiera, a my nawet tego nie zauważamy. Stajemy się wyznawcami prostych sił – fizycznych, społecznych, ekonomicznych, które poruszają nami, jakbyśmy byli zombie. I w takim świecie rzeczywiście jesteśmy zombie. Dlatego tęsknię do tamtego świata od imbryka — mówiła Tokarczuk.

Tu wyladuje reklama w okolicy post adinserter

źródło: dorzeczy.pl 

Tu wyladuje reklama after post POSTS

Przeczytaj również:  Joanna Mucha zaatakowała Schetynę: "Nie jest popularny, nie jest dobrze postrzegany"
(Visited 5 times, 1 visits today)

Tu wyladuje reklama w okolicy post PO zawartości Adinserter

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here