Trwa Światowe Forum Holokaustu w Jerozolimie. Podczas uroczystości, w kontekście narastającego na świecie antysemityzmu wyświetlono nagranie, na którym pokazano Marsz Niepodległości.

Podczas Światowego Forum Holokaustu odbywającego się w Jerozolimie wyświetlono film, w którym pokazano Marsz Niepodległości. Klip dotyczył współczesnego antysemityzmu. Kompilacja nagrań, poza ekscesami ugrupowań jawnie neonazistowskich obecnych w Europie Zachodniej zawierała także fragmenty z dorocznej imprezy organizowanej przez polskie środowiska patriotyczne 11 listopada.

Uczestnicy Światowego Forum Holokaustu oglądali m.in zdewastowane nagrobki na żydowskich cmentarzach oraz sympatyków neonazistowskich organizacji, odwołujących się do idei Adolfa Hitlera. Sporą część filmu zdominowały zdjęcia z Polski. Widać było na nich morze biało-czerwonych flag oraz baner „Młodzieży Wszechpolskiej. 

Klip przypomniał także o niesławnym spaleniu „kukły Żyda” na wrocławskim rynku przez Piotra Rybaka. Kontrowersyjny film ukazujący Polskę w negatywnym, ostrzegawczym kontekście wywołał burzę w Internecie. 

Przeczytaj również: Netanjahu: „Możemy zobaczyć reżim oparty na antysemityzmie”

źródło: Twitter

(Visited 3 times, 1 visits today)
Przeczytaj również:  60-latek zbierał podpisy poparcia dla Andrzeja Dudy. Został pobity i okradziony

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here