Tu wyladuje reklama before the post POSTS

Tak, to nie sen. Greta Thunberg została zgłoszona przez dwóch szwedzkich posłów do Pokojowej Nagrody Nobla 2020. Młoda aktywistka jest coraz bardziej doceniana na całym świecie za swoją walkę na rzecz klimatu.

— Ciężko pracowała na to, żeby zmusić polityków do otwarcia oczu na kryzys klimatyczny. Działanie na rzecz redukcji ograniczenia naszych emisji i przestrzegania Porozumienia Paryskiego jest również działaniem na rzecz pokoju — argumentowali posłowie, którzy się za nią wstawili. Greta Thunberg nie pierwszy raz była nominowana do Pokojowej Nagrody Nobla.

Jens Holm i Hakan Svenneling z Partii Lewicy są przekonani, że nastolatka w pełni zasługuje na uznanie. Wszystkich kandydatów można zgłaszać do 1 lutego, a nominacje pozostają tajne.

Tu wyladuje reklama w okolicy post adinserter

Poprzednio jej kandydaturę zgłosili norwescy politycy i dzięki temu w 2019 r. znalazła się w gronie osób, które otrzymały Right Livelihood Award — czyli alternatywnego Nobla. O 17-latce zrobiło się głośno, gdy w 2018 r. nie poszła do szkoły i wywołała strajk przed szwedzkim parlamentem na rzecz obrony klimatu.

Ponadto kontynuowała swój protest w każdy piątek miesiąca. Jej działania dały początek inicjatywie znanej jako Piątki dla Przyszłości. Dziewczyna jest także inicjatorką globalnego ruchu „Młodzież dla klimatu”.

źródło: wiadomosci.wp.pl

Tu wyladuje reklama w okolicy post adinserter

Tu wyladuje reklama after post POSTS

(Visited 4 times, 1 visits today)

Tu wyladuje reklama w okolicy post PO zawartości Adinserter

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj