Władysław Frasyniuk pojawił się na wrocławskim proteście w obronie niezawisłości sądów. Podobne manifestacje miały miejsce w kilkudziesięciu miastach w Polsce.

Frasyniuk pojawił się we Wrocławiu, na manifestacji przeciwko zmianom w wymiarze sprawiedliwości. Protesty o zbliżonej skali odbyły się również w Warszawie, Krakowie, Łodzi, Gdańsku, Poznaniu, Bydgoszczy, Katowicach oraz Częstochowie z inicjatywy Stowarzyszenia Sędziów Polskich „Iustitia”. Były opozycjonista z czasów PRL wyraził podziękowania sędziom walczącym o państwo prawa.

— Przychodzimy tu i będziemy przychodzić, żeby walczyć o wolność. Nie oddamy wolności. Wolny obywatel powinien zaczynać każdy dzień od dekalogu: „Wolność, równość, demokracja” i wszędzie się o to upominać – w domu, pracy, autobusie. Nie ma wolnego państwa bez demokracji. A my nie możemy być dłużej grzecznymi obywatelami — wykrzykiwał do tłumów Frasyniuk.

Przeczytaj również: Tusk zaatakowany przez Mniejszość Niemiecką: „Spuścizną po nim będzie fakt, że w niemieckich miastach strach wyjść na ulice”

Z czasem język przemówienia stał się o wiele bardziej ostry, a działacz dawnej opozycji demokratycznej skandował nawet wulgaryzmy:

— Ja namawiam państwa by cytować Frasyniuka. By cytować więźniów politycznych ze Stanu Wojennego. Je**ać pisiora! I się nie bać! — apelował mężczyzna do zgromadzonych, którzy natychmiast powtórzyli kontrowersyjne słowa.

https://twitter.com/PrawyPopulista/status/1201192586360315904

źródło: Twitter

(Visited 3 times, 1 visits today)
Przeczytaj również:  Niespokojnie w Sejmie. Kosiniak-Kamysz uciszony przez wicemarszałka Terleckiego

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here