Ewa Kopacz od 2019 r. pełni funkcję wiceprzewodniczącej frakcji Europejskiej Partii Ludowej w PE. Jest również wiceprzewodniczącą Parlamentu Europejskiego. Polityk angażuje się w sprawy za granicą, jak również w polską politykę, kiedy komentuje bieżące wydarzenia z sowicie opłacanego miejsca w Brukseli.

Ewa Kopacz złożyła również życzenia świąteczne adresowane do Wielkopolan.

— Jeszcze raz serdecznie wam dziękuję za to, że mogę realizować swoje ambicje w Brukseli i życzyć wam wszystkiego najlepszego na te Święta — powiedziała europosłanka Koalicji Obywatelskiej.

W uroczystym filmiku, który opublikowała na Twitterze, wtórując innym politykom, złożyła piękne życzenia. Była premier, stojąc na tle szopki bożonarodzeniowej, podkreśliła, że Wielkopolska jest dla niej wyjątkowym miejscem, o którym zawsze myśli.

— Drodzy Wielkopolanie. Święta Bożego Narodzenia już niebawem. Pewnie będziemy je spędzać w gronie rodzinnym, ale moje myśli będą wracać tu, do Wielkopolski, do was — dodała Kopacz.

Ewa Kopacz startowała w wyborach do europarlamentu z województwa wielkopolskiego po propozycji Grzegorza Schetyny. Region ten znany jest z silnego poparcia Platformy Obywatelskiej, co dawało jej większe szanse. W efekcie była premier uzyskała imponujące 252 032 głosy wyborców.

źródło: tvp.info

(Visited 5 times, 1 visits today)
Przeczytaj również:  Krzysztof Mieszkowski przeciwko państwom narodowym. Chce Rzeczypospolitej Europejskiej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here