Tu wyladuje reklama before the post POSTS

Rzecznik prezydenta, Błażej Spychalski był gościem na antenie RMF FM. Poinformował, jaka jest decyzja prezydenta odnośnie daty pierwszego posiedzenia Sejmu. Okazało się, że prezydent wybrał termin najpóźniejszy z możliwych. Przypadnie on na 12 listopada.

— Zgodnie z Konstytucją prezydent ma 30 dni od wyborów na zwołanie pierwszego posiedzenia nowego Sejmu i Senatu. Ale kadencja Sejmu trwa cztery lata, to wynika wprost z Konstytucji. Pierwsze posiedzenie Sejmu tej kadencji miało miejsce 12 listopada i trwa do 11 listopada tego roku. W związku z powyższym termin 12 listopada jest dość oczywisty i naturalny — powiedział Błażej Spychalski.

Wyjaśnił również, kogo Duda powoła na marszałka seniora Senatu oraz marszałka seniora Sejmu.

Tu wyladuje reklama w okolicy post adinserter

— Prezydent na marszałka seniora Senatu na pewno powoła Barbarę Borys-Damięcką, bo jest najstarszym senatorem. Natomiast co do marszałka Sejmu obstawiałbym, że na marszałka seniora Sejmu prezydent powoła Iwonę Śledzińską-Katarasińską, która jest najstarszą posłanką — dodał rzecznik prezydenta.

Jeżeli chodzi o pełnienie tych ról, zawsze są to najstarsze osoby zarówno w Senacie, jak i również w Sejmie, gdzie wybiera się jednego z najstarszych posłów. — Pierwszy raz w historii może zdarzyć się tak, że dwie kobiety będą marszałkami seniorami. I obie z opozycji — podsumował Spychalski.

 

źródło: wiadomosci.onet.pl

Tu wyladuje reklama w okolicy post adinserter

Tu wyladuje reklama after post POSTS

(Visited 3 times, 1 visits today)

Tu wyladuje reklama w okolicy post PO zawartości Adinserter

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj