Konfederacja to nowe ugrupowanie, które dostało się do Sejmu z wynikiem 6,81 proc. głosów i tym samym otrzymało 11 mandatów. Posłowie partii walczą przede wszystkim z wysokimi podatkami i uciskiem, który obciąża przedsiębiorców. Konfederacja podczas konferencji prasowej zaprezentowała projekt ustawy o dobrowolnym ZUS dla przedsiębiorców.

— Dziś przedstawiamy projekt dobrowolnego ZUS-u dla przedsiębiorców. Jest to projekt wdrażający jedną z naszych zapowiedzi, aby znosić niepotrzebne obowiązki podatkowe, obowiązki fiskalne nakładane i duszące w Polsce przedsiębiorczość — zaczął Krzysztof Bosak, kandydat Konfederacji na stanowisko prezydenta RP.

— Projekt dobrowolnego ZUS-u ma dawać wybór przedsiębiorcom, w jaki sposób chcą zadbać o swoją przyszłość. Jeżeli ZUS jest pomocą, jeżeli ZUS jest ubezpieczeniem, a nie podatkiem, sposobem na drenaż najciężej pracujących to powinien być fakultatywny — dodał poseł.

Po chwili głos zabrał poseł Jakub Kulesza, który podkreślił, że każdy, kto rozmawiał z przedsiębiorcami, wie, że „seryjnym mordercą” polskiej przedsiębiorczości jest obowiązkowy ZUS.

— Składki na ZUS zabijają polską przedsiębiorczość, według wszelkich ankiet jest to główna przyczyna ograniczania polskiej przedsiębiorczości. Ryczałtowy ZUS jest chwastem, który nie pozwala tym najmniejszym wyrosnąć do poziomu, przy którym będą oglądać światło słoneczne. Jako pierwsze ugrupowanie w tej kadencji Sejmu przedstawiamy rozwiązanie, wzorując się na takich, którą mają miejsce na przykład w Niemczech — wyjaśnił Kulesza.

źródło: facebook.com

(Visited 4 times, 1 visits today)
Przeczytaj również:  Szymon Hołownia: "Mam w sobie gen, który każe mi walczyć do końca"

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here