Włodzimierz Czarzasty zasłynął z kontrowersyjnych wypowiedzi w temacie Polski i Polaków. Ostatnio wywołał prawdziwe zgorszenie, gdy wspomniał, że żołnierze radzieccy wyzwalali nasz kraj. Podczas ostatniej rozmowy w „Śniadaniu w Polsat News” odniósł się do skandalicznych oskarżeń ze strony Władimira Putina i oświadczył, że „Związek Radziecki był jednym z pierwszych aliantów”.

Przez te słowa Włodzimierz Czarzasty kolejny raz podpadł internautom, którzy postanowili wyprowadzić go z błędu.

W poprzednim tygodniu prezydent Rosji skrytykował wrześniową rezolucję Parlamentu Europejskiego, która dotyczyła wybuchu II wojny światowej. Putin stwierdził, że przyczyną II wojny światowej nie był wcale pakt Ribbentrop-Mołotow, a pakt monachijski z 1938 roku. Dodał, że we wrześniu 1939 roku Armia Czerwona w Brześciu nie walczyła z Polakami i dlatego „niczego Polsce Związek Radziecki w istocie nie odbierał”.

Putin nie przebierał w słowach i sformułował także zarzuty wobec przedwojennego polskiego ambasadora w Niemczech Józefa Lipskiego.

— Łajdak, antysemicka świnia, inaczej powiedzieć się nie da. W pełni solidaryzował się on (Lipski) z Hitlerem w jego antysemickim nastawieniu i, co więcej, obiecywał wystawić mu w Warszawie pomnik za niegodziwości wobec narodu żydowskiego — mówił Putin podczas posiedzenia kolegium kierowniczego resortu obrony Rosji.

Internauci odnieśli się do słów Czarzastego, które padły w „Pytaniu na Śniadanie”.

— Jednym z pierwszych aliantów Hitlera? — napisał prof. Romuald Szeremietiew.

— Ma rację. Związek Radziecki był jednym z pierwszych aliantów Hitlera, bez jego pomocy Wehrmacht nigdy nie osiągnąłby poziomu pozwalającego mu choćby marzyć o podboju Europy — dodał Kuba Żywko.

Na Twitterze wywiązała się dłuższa dyskusja, którą widać poniżej.

źródło: wpolityce.pl

(Visited 6 times, 1 visits today)
Przeczytaj również:  Balcerowicz: „Polska Kaczyńskiego jest jak Rosja Putina i PRL"

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here