Włodzimierz Czarzasty postanowił dać mecenasowi Giertychowi cenną lekcję. Lider Nowej Lewicy podczas Zarządu Krajowego SLD zarekomendował Roberta Biedronia jako wspólnego kandydata na prezydenta.

— Zarząd SLD podjął decyzję o rekomendacji kandydatury Roberta Biedronia na prezydenta Polski. Robert chciałem ci pogratulować — podkreślił we wtorek Włodzimierz Czarzasty.

— Ludzie mają prawo się kochać, wierzyć, w co chcą, i trzymać za rękę kogo chcą. Jak się spotkamy mecenasie, sam potrzymam pana za rękę — zwrócił się tym razem do Romana Giertycha.

Podczas konferencji prasowej SLD Biedroń podziękował za tak duże poparcie.

— Udowodniliśmy Polkom i Polakom, że jeżeli ma się marzenia, jeżeli jest się zdeterminowanym, żeby je realizować, to można opowiedzieć i pokazać inną narrację o Polsce. Można pokazać Polskę, która jest otwarta, tolerancyjna, która łączy, a nie dzieli — przemawiał lider Wiosny.

Dodał, że taki obraz Polski powinien być umacniany i jest to „wyzwanie dla wszystkich na przyszłość”.

— Jestem zdeterminowany, żeby walczyć. Mam dużo siły, przeszedłem naprawdę trudną drogę, żeby stanąć przed państwem jako kandydat na prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej. Przejdę ją także przez najbliższe miesiące, żeby za kilka miesięcy powiedzieć państwu, razem z moimi przyjaciółmi i przyjaciółkami: zrobiliśmy to, daliśmy radę, zmieniamy obliczę Polski — mówił Biedroń.

Czarzasty dodał, że ostatecznie to zarząd SLD po dyskusji podejmie właściwą decyzję. Zaznaczył, że kandydatem Lewicy na prezydenta będzie ta osoba, którą konwencja zatwierdzi.

źródło: polsatnews.pl

(Visited 4 times, 1 visits today)
Przeczytaj również:  Poseł SLD drwiąco: "Proponuję spróbować się utrzymać w Warszawie za 6,5 tys. złotych na rękę plus dieta 2,5 tys. złotych"

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here