Głos podczas debaty o sytuacji osób LGBT w Polsce zabrała Magdalena Adamowicz. Europosłanka Koalicji Europejskiej przekonywała m.in. że ideologii LGBT „nie ma”.

Magdalena Adamowicz wzięła udział w debacie o LGBT w Parlamencie Europejskim, przeprowadzonej na wniosek skrajnie lewicowego ugrupowania GUE. Europosłanka i żona zamordowanego Pawła Adamowicza przywołała rzekome słowa Jarosława Kaczyńskiego o „zarazie” w kontekście osób nieheteronormatywnych.

— Ja chciałam spytać przedstawicieli PiS, którzy są tutaj na sali, żeby powiedzieli i potwierdzili, czy to nie jest prawda, że prezes ich partii pan Kaczyński wyzywa ludzi LGBT od zarazy, że od nich można się zarazić. I straszy dzieci. To znaczy mówi o tym, że powinniśmy nasze dzieci chronić przed groźną ideologią LGBT. Tak jak mówiliśmy, tej ideologii nie ma — podkreśliła eurodeputowana.

W polemikę z europarlamentarzystką postanowił wejść Patryk Jaki. Polityk Prawa i Sprawiedliwości zwrócił uwagę Adamowicz, że Jarosław Kaczyński nie używał przytoczonych przez nią słów (cytat o „tęczowej zarazie” został wypowiedziany przez arcybiskupa Jędraszewskiego — dop. red.). Jaki zauważył też, że ideologia promocji homoseksualizmu oraz relatywizacji kulturowej od dawna gości na uczelniach wyższych świata zachodniego:

— Skoro pani twierdzi, że taka ideologia nie istnieje, a prezes Kaczyński nigdy nie mówił o ludziach, tylko o ideologii. I nie używał takich słów, bo pani też nie potrafi podać dokładnego cytatu i robi to pani celowo. Dlatego proszę powiedzieć, jeżeli rzeczywiście taka ideologia nie istnieje, to czym zajmują się katedry gender na świecie? — zapytał Patryk Jaki.

źródło: Twitter

(Visited 4 times, 1 visits today)
Przeczytaj również:  Mocne przemówienie Farage’a przed Brexitem: „My kochamy Europę. Nienawidzimy Unii Europejskiej”

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here